TRADIČNÁ ČÍNSKA MEDICÍNA NA SLOVENSKU

Grafika
Ak chceš, aby strom riadne vzrástol, musíš spevniť jeho korene, ak si praješ, aby voda prúdila ďaleko, musíš prečistiť jej pramene.

Weng Čeng z doby Tchang, 618-906

Cesty čínskych bylín časom a priestorom.


Vážení odberatelia a priaznivci tradičnej čínskej medicíny, po niekoľkých rokoch úspešného pôsobenia na trhu vám predkladáme nový prehľad o produktoch tradičnej čínskej medicíny. Uplynulé obdobie nám poskytlo množstvo informácií, ktoré sme starostlivo vyhodnocovali a ktoré Vám teraz ponúkame, aby sme čo najlepšie vyhoveli vašim potrebám a prianiam. Súčasne sme sledovali úspešnosť vašej samoliečby a vaše skúsenosti s jednotlivými produktami. Na základe zozbieraných údajov sme vytvorili výber najvhodnejších produktov na domáce užívanie.

Prvé bylinné zmesi sa začali písomne objavovať na prelome letopočtov. Prvé liekopisy, podrobne popisujúce účinky bylín, sa datujú do doby tesne pred naším letopočtom. V katalógu produktov sa nachádza niekoľko preparátov, receptúry ktorých pochádzajú z dynastie Han (206 p.n.l.-220 n.l.). Zhruba od 6. storočia n.l. sa začala čínska medicína vyučovať v rámci vysokej školy, a štátom/cisárskym dvorom/ bol ustanovený výbor pre korekciu liečebných postupov, ktorý zaisťoval správnosť liečebných metód. Jednou zo zásad bolo, že sa nikdy nemá liečiť iba jedna časť tela, alebo jeden orgán ale vždy je nutné sa zaoberať človekom ako celkom, aby bola liečba efektívna a nedochádzalo ku zatlačeniu choroby na inú úroveň.

Čínske byliny užívané v zmesiach sú v súčasnej dobe pestované pod štátnym dozorom s kontrolou autenticity pôvodu – každá bylina musí byť pestovaná v provincii, v ktorej je od nepamäti "doma". Týmto spôsobom sa zaistí prítomnosť všetkých potrebných látok v rastline, ktoré zabezpečujú jej liečivé účinky. Napr. sladovka (sladké drievko) pochádza z provincie Gans na severe centrálnej Číny, Ligusticum wallichii z provincie Sečuan v strednej Číne, ženšeň zo severovýchodného pobrežia a pod. Liečivé rastliny sú zbierané, sušené a spracovávané podľa všeobecne platných noriem tradičného liekopisu.

Eshop
Dovoľujeme si Vám ponúknu niektoré z produktov, ktoré môžete nájsť v našej širokej ponuke. Môžete vyskúšať napríklad:

Produkty

> VIAC
Ak Vás stránky zaujali a chcete získať ešte nejaké doplňujúce informácie alebo sa chcete objednať na konzultáciu, napíšte nám. Váš dotaz v najbližšej dobe zodpovieme.

Ďakujeme za váš záujem.


> VIAC
Copyright © 2023   TCM Slovakia Odporúčame Poradňa Kontakt


Aktuality
1.3.2023
Úprava cien
Vážení klienti, upozorňujeme Vás, že sme z dôvodu ekonomickej situácie boli nútení k 1.3.2023 upraviť...

18.1.2023
Inventúra
Vážení zákazníci ! Upozorňujeme, že v pondelok 23.1.2023 bude z dôvodu inventúry naša predajňa...

6.12.2022
Prevádzkové hodiny počas vianočných sviatkov
Prevádzkové hodiny počas vianočných sviatkov v TCM Bohemia na Stromovej 13 v Bratislave: 23.12.2022 - 8.00...

10.6.2022
Otváracie hodiny
Vážení klienti! Upozorňujeme, že z technických príčin bude dňa 10.6.2022 naša predajňa na Stromovej...

Archiv aktualit