TRADIČNÁ ČÍNSKA MEDICÍNA NA SLOVENSKU

Grafika
Ak chceš, aby strom riadne vzrástol, musíš spevniť jeho korene, ak si praješ, aby voda prúdila ďaleko, musíš prečistiť jej pramene.

Weng Čeng z doby Tchang, 618-906

Tradičná čínská medicína sprevádza ľudstvo už niekoľko tisícročí. Tento odkaz, nie len v oblasti medicíny, obohatil a ovplyvnil náš život a vývoj ďalších civilizácií významnou mierou v mnohých oblastiach. Aj keď alebo presnejšie práve preto, že vďaka svojej geografickej polohe, sa táto civilizácia vyvíjala stovky generáci úplne izolovane, vytvorila si v mnohých smeroch unikátny pohľad na človeka v kontexte s prírodou alebo istého univerza. Preto nie je divu, že jedným z jeho popredných záujmov bol i človek a jeho ochorenie alebo lepšie povedané človek a jeho zdravie.

Lepšie je predsa nejaký stav udržovať, ako odstraňovať vybočenie z rovnováhy. Čo to znamenalo z pohľadu tradičnej čínskej medicíny?

Po stovky generácií (a skoro i ich prostredníctvom) tisíce čínských mudrcov sledovalo človeka, prírodu a všetko, čo sa v nej vyskytuje v ich vzájomnom pôsobení. Všetko čo zistili, starostlivo zaznámenavali a podávali ďalšej generácii. Tá na to nadviazala, doplnila a podala pomyselnú štafetu ďalej. To umožnilo vzniku unikátného systému nazývaného tradičná čínska medicína, ktorá nachádza pre dnešneho človeka odpoveď na otázky s tak pevnou logikou a pravdivosťou, že len blázon by odvrhol toto dedičtvo pod plášťom falošného prehlásenia – čo nie je možné zmerať modernými metódami - to neexistuje.

Tradičná čínska medicína nie je liečiteľstvo, ale vysoko sofistikovaná vedecká disciplína a preto sa nebojme pootvoríť dvierka tejto tajomnej komôrky a obohatiť sa tým, čo tam nájdeme. Tradičná čínska medicína využíva rôzné produkty, ktoré vychádzajú z bylinných zmesí pripravovaných v rôznych podobách a formách. Jednou z takých foriem sú modernými metódami zpracované tradičné bylinné zmesi vo forme guľôčok WAN. Aj keď zostavovanie a predpisovanie tradičných silných bylinných zmesí je exkluzívnou doménou profesionálnych terapeutov tradičnej čínskej medicíny, je možne guľôčky WAN doporučiť i pre laické použitie, lebo v situáciach odpovedajúcich popísaným stavom je ich podávanie efektívne a bezpečné i z rúk laika. Okrem guľočok WAN ponúkame širokú škálu produktov na vonkajšie použitie, napr. tinktúry a náplasti na pohmoždeniny, masti používané na liečbu kožných problémov, prípravky na tíšenie bolesti a proti svrbeniu po uštipnutí hmyzom, bylinné nápoje, spreje a podobne.


Eshop
Dovoľujeme si Vám ponúknu niektoré z produktov, ktoré môžete nájsť v našej širokej ponuke. Môžete vyskúšať napríklad:

Produkty

> VIAC
Ak Vás stránky zaujali a chcete získať ešte nejaké doplňujúce informácie alebo sa chcete objednať na konzultáciu, napíšte nám. Váš dotaz v najbližšej dobe zodpovieme.

Ďakujeme za váš záujem.


> VIAC
Copyright © 2020   TCM Slovakia Odporúčame Poradňa Kontakt


Aktuality
21.7.2020
15. beh štúdia TCM po novom
Vážení študenti tradičnej čínskej medicíny, dovoľujeme si Vás informovať o 15. behu štúdia...

5.6.2020
Inventúra
Dobrý deň! Upozorňujeme, že dňa 5.6.2020 bude naša predajňa na Stromovej 13 v Bratislave z dôvodu...

13.5.2020
Technická odstávka
Dobrý deň, z technických dôvodov nebude možné dňa 13.5.2020 v čase od 16.00 hod do 20.00 hod...

7.1.2020
Dni otvorených dverí
Pridite nahliadnuť ako sa pod taktovkou našich skúsených lektorov vyučuje tradičná čínská medicína. Na...

Archiv aktualit